poniedziałek, 2 listopada 2015

Kurs na delikatne kwiaty

Mam nadzieję, że chociaż troszkę się Wam spodobały moje kwiatuchy z kartek ślubnych i będziecie zainteresowani kursem :)

Na początku wycinamy elementy naszego kwiatka. Potrzebujemy trzy kwiatki. Dwa w takim samym rozmiarze i jeden troszkę mniejszy od poprzednich. Ja swoje kwiatki wycinałam ręcznie, ale oczywiście można ułatwić sobie pracę wykorzystując wykrojniki.
 

Następnie elementy moczymy i składamy.


Chwytamy złożony element  szczypcami zwanymi "bociankami" i zawijamy. Jedną część płatka do góry, a drugą do dołu dociskając do szczypczyków.


 
Tak samo postępujemy z pozostałymi elementami. Po wywinięciu delikatnie rozwijamy


Jeżeli uznamy, że "fala" na płatkach jest za mało widoczna, można każdy płatek delikatnie uformować na macie.


Kiedy nasze elementy są suche przystępujemy do sklejania. Najpierw sklejamy dwa duże elementy, układając płatki tak, aby były naprzemiennie i doklejamy mniejszy w ten sam sposób.


Pozostawiamy klej do wyschnięcia, delikatnie wgniatamy środek kwiatka i robimy dziurkę na pręciki. Wklejamy je i mamy już gotowy kwiatek.


A tak wyglądają już gotowe kwiaty.


Możecie używać oczywiście kolorowego papieru czerpanego lub barwić biały. Na zdjęciu poniżej widać też kwiaty w kolorze delikatnego różu. To jest właśnie barwiony biały papier czerpany.
 

I jeszcze zdjęcie mojej produkcji ;)

5 komentarzy:

  1. przepiękne kwiaty :) dziękuję za kursik :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ślicznie wyglądają, super kursik :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Może wreszcie i ja jakieś kwiatki wygniotę...

    OdpowiedzUsuń